36 LAT TRADYCJI

Po prostu kochamy konie

WOLONTARIAT

z możliwością nauki jazdy konnej

OFERTA DLA DZIECI

dni edukacyjne dla szkół oraz przyjęcia urodzinowe

HIPOTERAPIA

zapraszamy na indywidualne sesje hipoterpii

WIRTUALNA ADOPCJA

pozostań w kontakcie z ulubionym koniem!

JESTEŚMY DZIĘKI TWOJEMU 1,5%

przekaż 1,5% na rzecz Szarżowych koni

Dlaczego SJ „Szarża”?

Podstawą funkcjonowania „Szarży” są ludzie: miłośnicy jazdy konnej, społecznicy, obrońcy zwierząt, entuzjaści aktywnego spędzania czasu i ci, którzy po prostu chcą zyskać nowych znajomych lub odpocząć od miejskiego zgiełku.

Członkostwo w Stowarzyszeniu to: możliwość wachtowania w stajni, zniżki na karnety i obozy jeździeckie, możliwość wzięcia czynnego udziału w imprezach jeździeckich (hubertus, św. Jerzy, zawody), realny wpływ na kształtowanie „Szarży”.

Przeczytaj więcej o Stowarzyszeniu >>

Chcesz jeździć? Nie masz kasy?

S.J. „Szarża” umożliwi Ci to! Jako wolontariusz SJ “Szarża” uzyskujesz możliwość pobierania bezpłatnych lekcji jazdy konnej na każdym poziomie zaawansowania! I wiele innych bonusów: zniżki na obozy, czy możliwość szkolenia u cenionych zawodowych trenerów.

Chcesz naprawdę poznać te piękne zwierzęta i nauczyć się dbać o nie? W systemie dyżurów – wacht jako wolontariusz w stajni masz darmowy kurs behawioryzmu koni, podstawowej opieki weterynaryjnej i zasad organizacji stajni.

Nie masz doświadczenia? Nie szkodzi! Starsi stażem wachmistrze będą służyli Ci pomocą i radą. Nieważne ile masz lat, liczy się zapał i oddanie „końskiej sprawie”. Dołącz do grona wachmistrzów, a zyskasz więcej niż same jazdy.

Dołącz do nas >>

Rodzinnie konno?

U nas jest to możliwe. Zarówno w ciągu roku, jak i w czasie wakacji rodzice mogą spędzać czas ze swoimi dziećmi, dzieląc wspólną pasję. W Popówku (stajni SJ „Szarża”) możliwa jest jazda konna w tym samym czasie dzieci, w grupach dziecięcych, oraz dorosłych na jazdach indywidualnych lub z innymi dorosłymi.

W czasie wakacji, w miejscowości Łyna k. Nidzicy (baza letnia SJ „Szarża”), jeden z organizowanych obozów konnych – obóz rodzinny – jest poświęcony „wartościowemu” spędzaniu czasu przez rodziców z ich pociechami.

My wiemy jak bezcenną sprawą jest budowanie relacji rodzic – dziecko w dzisiejszym, zabieganym świecie.  Zapraszamy do przeżycia wspaniałej przygody, której na imię RODZINNA JAZDA KONNA!

Wakacje, Mazury, konie?

Zapraszamy do Łyny! Klimat tej konnej bazy letniej SJ „Szarża” najlepiej oddaje wypowiedź uczestniczek jednego z obozów : „To tam nauczyłam się jak o konia dbać, jak go siodłać, kiełznać, czyścić. Ale Łyna to nie tylko jazda konna. To przede wszystkim ludzie, których łączy ta sama pasja. To także warmińsko-mazurska sceneria, lasy, jeziora, miód pitny i ogniska do rana. To niezapomniane tereny, to uśmiech, kiedy w galopie mkniesz przez łąkę albo uchylasz się przed gałęziami w lesie”.

Organizujemy tam obozy konne już od 26 lat. Zapraszamy… Przyjedź raz do Łyny, aby potem już tylko do niej tęsknić… I wracać!

36

LAT DOŚWIADCZENIA

45

KONI W STAJNIACH

12

KM OD WARSZAWY

4

STAJNIE

Aktualności

S.J. “Szarża” to nie tylko jazdy konne!

Jesteśmy miłośnikami koni, lecz poza tym lubimy po prostu spędzać razem czas – i zapraszamy innych! Okazji jest wiele jak rok długi: Hubertus, Andrzejki, Wigilia, zawody w skokach, Dzień Dziecka, ogniska na rozpoczęcie i zakończenie sezonu. Możesz nam również pomóc w organizacji tych spotkań. Wszystkich chętnych do udziału zapraszamy!

Drodzy Szarżowicze, W kolejną kadencję zarządu SJS na lata 2023-2025 weszliśmy nowym składem: Jako zarząd działamy razem i wspieramy się Read more
W SJ "Szarża" kochamy nasze konie od początku do końca, nawet, kiedy nie są w stanie zarabiać na swoje utrzymanie. Read more
22 października 2022 w SJS Szarża egzamin na odznakę Jeżdżę Konno! Zapraszamy chętnych Read more
Ciekawy podcast z wywiadu serwisu niepelnosprawni.pl z Anną Demay, która prowadzi zajęcia hipoterapii w SJ Szarża Read more
Zapraszamy członków SJ Szarża na Walne Zgromadzenie w trybie elektronicznym, Zoom. Read more

[ww-shortcode-carousel-post crop_image=”1″ same_height=”1″ show_nav=”1″ read_more=”więcej” orderby=”date” order=”DESC” category=”33,36″]

Nasi darczyńcy. W czasie pandemi pomagają nam:

joanna-komorowska-design
visit-zakopane-logo
Obozy Letnie: Przyjedź raz, by później już tylko wracać

Ruszyły zapisy na obozy konne w Łynie 2020!

Obozy letnie >>

Wolontariat

Jazda za pracę

Wachmistrz to ktoś, kto w zdrowiu i w chorobie, podczas sesji i w sylwestra (a także mimo urodzin cioci), przychodzi raz w tygodniu o stałej porze na dyżur do stajni, karmi konie, wyprowadza je na padoki, ściele im w boksach, pomaga instruktorom w przygotowaniu kursantów (i ich koni:) do jazdy i bardziej dba o porządek w stajni niż we własnym pokoju!

[cs-extra-map heading_size=”h6″ api=”AIzaSyCRi3wyCvPeYuhFvjIYdREb7QTG9ohQgfg” address=”Popówek, ul. Szarży 3″ coordinate=”52.125065, 20.789519″ infoclick=”1″ markercoordinate=”52.125065,20.789519″ markertitle=”SJ Szarża” markerdesc=”Popówek 05-805, ul. Szarży 3″ infowidth=”170″ height=”300px” pancontrol=”1″ zoomcontrol=”1″ streetviewcontrol=”1″ overviewmapcontrol=”1″][/cs-extra-map]

This Post Has One Comment

Leave a Reply